Novinky

10.01.2017

V Praze proběhlo první EET Fórum před spuštěním druhé vlny evidence tržeb

V úterý 10. ledna 2017 se v prostorách Aquapalace Hotelu Prague v Čestlicích uskutečnilo EET Fórum určené zejména na podnikatele v oblasti velko- a maloobchodu, kteří se do evidence tržeb zapojí od 1. března 2017. Konferenci Asociace českého tradičního obchodu a Ministerstva financí, jejíž součástí byl jako již tradičně také veletrh dodavatelů pokladních řešení, navštívilo přes 400 podnikatelů a živnostníků.

Více informací

02.01.2017

Reakce na článek v Českých novinách ohledně provozu EET

V článku "EET měla o silvestrovském večeru asi hodinu a půl problémy" došlo k nepřesné interpretaci technických informací ze serveru hlidaceet.cz. Hlavní služba EET, tedy příjem datových zpráv evidovaných tržeb z pokladních zařízení (účtenek), běžela celou dobu naprosto bez problémů.

Více informací

23.12.2016

Možnosti testování

v produkčním a neprodukčním prostředí.

Více informací

20.12.2016

Proběhl druhý Seminář pro vývojáře k elektronické evidenci tržeb

V pátek 16. prosince 2016 se v Praze uskutečnil již druhý Seminář pro vývojáře k elektronické evidenci tržeb, který byl věnován především prvním zkušenostem s ostrým provozem a také pro praktické dotazy zúčastněných.

Více informací

09.12.2016

Pozvánka na EET Fórum 18. ledna v Olomouci

Ministerstvo financí a Finanční správa připravují ve spolupráci s Asociací českého tradičního obchodu další velkou konferenci o evidenci tržeb s doprovodným veletrhem pokladních zařízení. Akce s názvem „EET Fórum“ se uskuteční ve středu 18. ledna 2017 v Clarion Congress Hotelu v Olomouci v rámci kongresu SAMOŠKA.

Více informací

07.12.2016

V Praze proběhne již druhý Seminář pro vývojáře k elektronické evidenci tržeb

Dne 16. prosince 2016 od 9 do 11 hodin proběhne na Finančním úřadě pro hlavní město Prahu ve Štěpánské ulici již druhý Seminář pro vývojáře k elektronické evidenci tržeb.

Více informací

01.12.2016

S účinností zákona o evidenci tržeb se snižuje DPH u stravovacích služeb

Zákon o evidenci tržeb, který představuje jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky, vstoupil v účinnost. V souvislosti s tím došlo ke snížení DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů.

Více informací

24.11.2016

Ministr financí navrhl změny v Zákoně o evidenci tržeb

Ministerstvo financí v návaznosti na avizované rozšíření a zatraktivnění institutu takzvané paušální daně, které navrhuje s účinností od roku 2017 a kterou již doporučil schválit Rozpočtový výbor, předložilo návrh na promítnutí tohoto opatření do zákona o evidenci tržeb.

Více informací

16.11.2016

Dotazy podnikatelů zodpovídáme na speciální infolince

S blížícím se startem elektronické evidence tržeb roste ze strany podnikatelů počet dotazů. Podnikatelům je proto k dispozici speciální infolinka EET, na které jim zaměstnanci Finanční správy poradí s přípravou a okamžitě zodpoví jejich dotazy.

Více informací

08.11.2016

Na celostátní finanční konferenci Svazu měst a obcí se bude mluvit o EET

Na celostátní finanční konferenci Svazu měst a obcí ČR dne 10. – 11. listopadu 2016 v Praze bude přednášet pan Ing. Jiří Fojtík, ředitel Sekce metodiky a výkonu daní, na téma „EET a povinnost obcí, jejich obchodních společností a místních spolků“.

Více informací

Nacházíte se zde: