Tiskové zprávy

30.06.2016

Roadshow dospěla do finále

Poslední kolo roadshow, které se konalo v Karlových Varech, jako již tradičně proběhlo za účasti náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové a dalších pracovníků Ministerstva financí a Finanční správy.

Více informací

29.06.2016

Roadshow již zavítala i do Prahy

Finanční správa pokračuje v mediální kampani k zahájení Elektronické evidence tržeb (etržeb). Dnes proto uspořádala v pražském Kongresovém centru již předposlední kolo roadshow. Akce opět proběhla za účasti náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové a dalších pracovníků Ministerstva financí a Finanční správy.

Více informací

22.06.2016

Další roadshow k etržbám se uskutečnila v Českých Budějovicích

Finanční správa pokračuje v mediální kampani na zahájení Elektronické evidence tržeb (etržeb). Dne 20. 6. 2016 proto uspořádala v sídle Finančního úřadu pro Jihočeský kraj další kolo roadshow za účasti náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové a dalších pracovníků Ministerstva financí a Finanční správy.

Více informací

13.06.2016

Ministerstvo financí podporuje vietnamské podnikatele při přípravě na evidenci tržeb

V neděli 12. června 2016 se v prostorách obchodního a kulturního centra SAPA Praha uskutečnila konference s názvem „Fámy a fakta o EET“, kterou uspořádal Svaz vietnamských studentů a mládeže a Svaz vietnamských podnikatelů v ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí a Finanční správou. Jejím cílem bylo seznámit vietnamské obchodníky s tím, co pro ně bude elektronická evidenci tržeb znamenat v podnikatelské praxi. Tato událost navíc zahájila spolupráci resortu se zástupci vietnamských profesních svazů a organizací při přípravě jejich podnikatelů na evidenci tržeb.

Více informací

13.06.2016

Vývojáři již mohou testovat software pro evidenci tržeb

Technické přípravy elektronické evidence tržeb probíhají podle předem zveřejněného plánu.

Více informací

24.05.2016

Dvě třetiny Čechů vnímají evidenci tržeb jako pozitivní opatření

Podle zjištění společnosti STEM téměř dvě třetiny dotazovaných Čechů vnímají zavedení elektronické evidence tržeb jako pozitivní opatření a celých 67 % očekává, že se díky ní v České republice zlepší výběr daní.

Více informací

24.05.2016

Roadshow k elektronické evidenci tržeb dorazila do Olomouce

V rámci poskytování aktuálních informací k elektronické evidenci tržeb se 20. května 2016 uskutečnila Roadshow k elektronické evidenci tržeb v prostorách Finančního úřadu pro Olomoucký kraj.

Více informací

11.05.2016

Finanční správa, realizátor projektu Elektronické evidence tržeb (etržeb), zveřejnila pro IT vývojáře formát a strukturu údajů o evidovaných tržbách

Finanční správa zveřejnila na oficiálním webu etržeb technickou specifikaci pro účely vývoje či úpravy pokladních zařízení. Tento dokument není určen primárně podnikatelům, firmám ani zákazníkům, ale je určen především přímo IT vývojářům softwarů.

Více informací

11.04.2016

Informace k technické realizaci Elektronické evidence tržeb

Finanční správa, která je pověřena realizací projektu Elektronické evidence tržeb (etržeb), aktuálně blíže informuje o způsobu technické realizace tohoto projektu.

Více informací

08.04.2016

Další pokračování Roadshow EET se uskutečnilo v Jihlavě

Finanční správa pokračuje v přípravě na zahájení Elektronické evidence tržeb (E-tržby). Dne 4. 4. 2016 spustila speciální webové stránky k elektronické evidenci tržeb a dne 7. 4. 2016 uspořádala v sídle jihlavského finančního úřadu další kolo Roadshow EET za účasti paní JUDr. Aleny Schillerové, Ph.D., náměstkyně ministra financí ČR, a dalších pracovníků Ministerstva financí ČR, Generálního finančního ředitelství a Finančního úřadu pro Kraj Vysočina.

Více informací

Nacházíte se zde: