Účtenková loterie pro zákazníky

Účtenková loterie je jedním z doplňkových nástrojů, které mají podpořit efektivitu evidence tržeb a řádný výběr daní.

Účtenková loterie je doplňkovou, ale neméně důležitou součástí evidence tržeb. Nepochybujeme, že vystavování účtenek za nákup se i díky Účtenkovce stane v České republice běžné a normální. Když si od obchodníka přebíráte účtenku, zvyšujete tím efektivitu evidence tržeb a přispíváte k řádnému výběru daní v naší zemi. Se zavedením Účtenkovky se proto počítalo už od počátku příprav zákona o evidenci tržeb.

V mnoha zemích je zákazník k převzetí účtenky povinen ze zákona. My naopak věříme, že pozitivní motivace je lepší než nařizování a jeho následná nákladná a složitá kontrola.

Každý měsíc se hraje o více než 20 tisíc cen v hodnotě od 100 Kč do 1 000 000 Kč, včetně automobilu. Měsíčně tak jsou rozdělovány výhry v celkové hodnotě 5,4 mil. Kč.

Účast je zdarma a vyhrát může každý, kdo si zaregistruje platnou účtenku. Čím více účtenek hráč zaregistruje, tím větší je jeho šance na výhru. Losuje se vždy 15. den následujícího měsíce, aby měl každý dost času všechny své účtenky, které v uplynulém měsíci získal, do slosování zaregistrovat.

Sběr účtenek a jejich registrace do slosování byl zahájen 1. října 2017. První slosování proběhlo 15. listopadu 2017.

V důsledku mimořádných událostí souvisejících s výskytem koronaviru SARS CoV-2 a s nimi související změnou rozpočtových priorit přistoupilo Ministerstvo financí ke zrušení účtenkové loterie.

Podrobnosti naleznete na www.uctenkovka.cz.

Nacházíte se zde: